napisz do nas dodaj do ulubionych startuj z nami
NOCLEGI    | MAPA POLSKI    | POGODA    | REKLAMA    | LINKI    | KONTAKT    | WSPÓŁPRACA
gory
  dolnośląskie
  małopolskie
  opolskie
  śląskie
  świętokrzyskie

morze
  kujawsko-pomorskie
  pomorskie
  zachodniopomorskie

jeziora
  lubuskie
  mazowieckie
  podlaskie
  warmińsko-mazurskie

agroturystyka
  Agroturystyka

Województwo kujawsko-pomorskie to region bardzo atrakcyjny turystycznie. Obejmuje Kujawy, Pomorze Nadwiślańskie, część Wielkopolski i ziemię dobrzyńską.
Na jego obszarze leżą pojezierza: Brodnickie, Chełmskie, Dobrzyńskie, Krajeńskie, Kujawskie oraz dwa sztuczne zbiorniki wodne: Włocławski na Wiśle i Koronowski na Brdzie.
Kujawsko-pomorskie posiada liczne rezerwaty przyrody i parki krajobrazowe.
Na obszarze Borów Tucholskich jest pięć parków krajobrazowych-Tucholski, Wdecki, Zaborski, Zespół Parków Nadwiślańskich, Nadgoplańskich i park Krajeński. Blisko 50 rezerwatów i ponad 1,2 tys. pomników przyrody. Bory są atrakcyjnym miejscem dla miłośników turystyki wodnej. Na terenie samego Pojezierza Brodnickiego jest ponad sto jezior, które łącząc się, tworzą atrakcyjne szlaki kajakowe. Uprawianie sportów wodnych, łowienie ryb umożliwia włocławski Zalew Wiślany.
Turystów przyciąga także Gostynińsko-Wlocławski Park Krajobrazowy (215 gatunków ptaków i blisko 60 gatunków zwierząt).
Typowym rejonem rekreacyjno - wypoczynkowym są okolice Chodcza. Na wszystkich obszarach zielonych w regionie spotkać można łosie, jelenie, samy, dziki i daniele. Z ptaków- orła bielika, rybołowa, żurawia, łabędzia niemego i bociana czarnego.

nazwa/typ obiektu
cena za 1 nocleg/os.
miejscowość
(alfabetycznie)